Prisimenu, kad kažkada, kai pažindinomės su Elmyra, ji buvo užsiminusi, kad moteriškumo išmoko ne moteriškumo kursuose, o... kariuomenėje.

Lietuvos kariuomenės karininkė kpt. Elmyra Baljanaitė - Stanevičienė apie save sako, kad yra Moteris, Mama, Žmona, Mylimoji, Žmogus, ieškantis vietos po Saule. Ji yra XIX a ir XX a. karo rekonstruktorė, Lietuvos etnosporto komiteto vicepirmininkė (edukuoja visuomenę apie etnografinį sportą).

Paprastai žmonės, susidūrę su nelauktais pokyčiais, patiria didelę įtampą. Kiekvienas instinktyviai siekia susikurti saugią ir nekintančią aplinką. Elmyra, tuo tarpu, dėl savo darbo specifikos kas du metus keičia beveik viską - darbo pobūdį, kolektyvą, namus, miestą. Kas du metus turi pritapti prie visiškai naujų, kitų žmonių, įsikurti naujuose namuose, susirasti naujų draugų. Ir visa tai daro ne viena, o kartu su šeima. Visa šeima kas du metus išrauna įleistas šaknis, persikelia į kitą vietą ir vėl bando naujoje vietoje dviem metams prigyti.

Pati Elmyra sako:

1. Vaikai nėra kliūtis siekti karjeros.

2. Esame visi vienaip ar kitaip apriboti: erdvėje, laike, resursuose, procedūrose ir tik mūsų pačių reikalas kaip visas turimas žinias ir ,,apribojimus" galime nukreipti asmeniniam tobulėjimui ir laimei.

Lapkričio 9 d. 12 val. susitinkame su Elmyra LIVE "Įkvepiančios asmeninės istorijos"!

O kalbinsiu Elmyrą aš, Asta Ivaškevičiūtė. Prieš 10 metų palikau karjerą ir pradėjau gyvenimą iš naujo, siekdama rasti atsakymus, tai kaip gi turiu gyventi, elgtis ir mąstyti, kad pagaliau būčiau laiminga? Ir pirmas dalykas, kurį išgirdau, tai kad esu nelaiminga, nes esu ne pakankamai moteriška. Tad labai rimtai nėriau į moteriškumo paieškas ir penkis metus kūriau save kaip moterį, pagal taisykles ir standartus. Po penkių metų pastangų supratau, kad vis dar esu nelaiminga ir vis dar neturiu nieko, ko tikėjausi gauti iš visų tų moteriškumo praktikų, todėl nusispjoviau ir vėl viską pradėjau iš pradžių. Dabar jau penktus metus mokau mano sukurtos asmeninio augimo ir savęs pažinimo metodo, kuris leidžia greitai ir efektyviai daryti pokyčius tiek savo savijautoje, tiek savo gyvenime.