Nuo vaikystės turiu tą padidintą jautrumą, kuris mediciniškai vadinamas ne taip labai romantiškai skambančiu pavadinimu - vegetodistonija, vegetacinė disfunkcija arba somatoforminė autonominė disfunkcija. Aišku, žymiai gražiau skamba "padidintas jautrumas" ir šis gražusis pavadinimas leidžia jaustis išskirtiniu žmogumi, jautriu, švelniu, trapiu, o ne buku, bejausmiu kaip visi kiti. Tai leidžia reikalauti sau ypatingo dėmesio, globos, rūpesčio. Pateisina atsiskyrimą, sienų statymą, savęs ribojimą, nes "aš jautri/us". Ir - nieko nepadeda išspręsti....

Beje, galbūt net nežinai, kad turi padidintą jautrumą. Kiek pastebėjau, labai daug žmonių jį turi, tik net neįtaria. Pvz., galbūt tau užeina dideli galvos skausmai, panašūs į migreninius skausmus, gali būti net su pykinimu. Paprasti nuskausminantys neypač padeda. Galbūt imunitetas nusilpęs. Galbūt kartais atrodo, kad kažkas negerai su širdim. Galbūt prieš kur nors išeinant turi tris kartus eiti į WC. Galbūt jautiesi, kad miršti, o gydytojai visiškai nieko neranda. Galbūt jauti nuolatinį nuovargį, blogai miegi, negali užmigti, dažnai prabundi.

Tai tai, ką ketinu papasakoti, labai nepatiks tiems, kurie nori kaip kokį auksinį medalį nešioti pavadinimą "aš esu super jautrus žmogus". Ir bus labai naudinga tiems, kurie NORI GYVENTI GERAI, o ne vadintis gražiai ir jaustis išskirtiniais.

Nevyniosiu į vatą. Romantikams bus neskanu. O visiems kitiems - naudinga.