PILIGRIMINĖ KELIONĖ Į INDIJĄ


2025 m. lapkričio 17 – gruodžio 1 d.

Su Anantara das ir Asta Ivaškevičiūte

NE TIK KELIONĖ. TAI – TRANSFORMACIJA.

Kartais užtenka vienos kelionės, kad sugrįžtum ne tik su naujais įspūdžiais, bet ir su nauju savimi.

Kelionė į Indiją su mumis – tai ne turizmas. Tai gyva, dvasinė patirtis – širdies, sąmonės ir kūno kelionė per šventas vietas, kuriose per šimtmečius skleidėsi maldos, atsidavimas ir vidinė ramybė.

Ši kelionė – tau, jei jauti kvietimą:

✓ išgirsti save, atkurti santykį su Kūrėju ir Pasauliu,

✓ pajusti senųjų tradicijų gylį,

✓ išlaisvinti save iš įsisenėjusių vidinių modelių,

✓ prisiliesti prie išorinio bei vidinio šventumo ir švelnumo.

Ir tuo pačiu – tai saugi ir patikima kelionė po gyvąją Indiją, nes keliausi su žmonėmis, kurie žino kelią – tiek žemėlapyje, tiek viduje.

KAS TAVE LYDĖS

Anantara das

Bhakti jogas, Vedų filosofas, dvasinis mokytojas, lektorius ir knygų autorius.

Jau 15 metų Anantara organizuoja piligrimines keliones į Indiją, lydėdamas žmones per švenčiausias vietas, į kurias keliauti vieniems dažnai būtų per sudėtinga.

Jis išmaišęs Indiją skersai ir išilgai, tiek vienas, tiek su grupėmis, - čia praleidžia beveik daugiau laiko nei Europoje.

Jo buvimas kelionėje reiškia:

– saugumą ir aiškumą bet kokioje situacijoje,

– gyvą ryšį su vietos žmonėmis ir tradicijomis,

– dvasinį gilumą ir praktinę išmintį.

Kelionės metu jis ves satsangus, atsakinės į klausimus ir, jei norėsi – skirs laiko asmeninėms konsultacijoms.

Asta Ivaškevičiūtė

Minčių ir emocijų trenerė, jau daugiau kaip 10 metų įvairiais metodais padeda žmonėms paleisti ribojančius įsitikinimus, gydyti praeities žaizdas ir kurti gyvenimą, atitinkantį jų sielos tiesą.

Asta skaito paskaitas, veda transformuojančius užsiėmimus, asmenines konsultacijas, mokymus, yra knygos „Laisvė būti savimi“ autorė. Praktikuoja Theta healing, Jose Silva bei Joe Dispenza metodus. Yra Reiki Meistrė – Mokytoja, Lietuvos Reiki Asociacijos narė.

Kelionėje Asta:

– laikys erdvę vidinei kelionei,

– ves ryto išsibudinimo praktikas – judesį, kvėpavimą, įžeminimą,

– padės reflektuoti patirtis – per užrašus, spalvas, eskizus, žodžius,

– jei norėsi, skirs laiko asmeninėms konsultacijoms


KELIONĖS PLANAS:

– I dalis: Džaganath Puri – gili pradžia, ryšys su bhakti, šventyklos ir vandenynas

– II dalis: Radžastanas – prabanga ir turtais spindinti kultūra, istorija, architektūra ir astrologija

– III dalis: Vrindavanas – dvasinė praktika, parikramų patirtis, Krišnos žemė

– IV dalis: Mathura, Gokula, Tadžmahalas, Lakšmės šventykla – užbaigimas, išgryninimas


APLANKYSIME:

*DŽAGANATH PURI – dvasinio pasaulio atspindys prie vandenyno.

Džaganath Puri (Jagannath Puri), esantis Odišos valstijoje prie Indijos vandenyno yra viena iš keturių svarbiausių Indijos šventovių – Čar Dham – kurią privaloma aplankyti kiekvienam, siekiančiam dvasinio išsilaisvinimo.

Džaganath Puri – tai dvasinio pasaulio atspindys žemėje, kur susilieja bhakti, kultūra, architektūra, maldos ir senovinės tradicijos. Tai vieta, kur net ir paprastas lankytojas pajunta gilų šventumą ir širdies švelnumą, sklindantį iš tūkstančių metų gyvos dvasinės praktikos. Čia Dievas nėra tik tolima idėja, bet gyvas, artimas ir kasdien garbinamas Viešpats. Jo garbei kasdien 16 tūkstančių virėjų ruošia tūkstančius valgių, atliekamos šimtmečių senumo apeigos.

Čia jūsų laukia:

Saulės pasitikimas prie vandenyno, paplūdimyje prie Bengalijos įlankos.

Džaganatho šventykla ir Mahaprasad ragavimas. Džaganato šventykla – tai dvasinis visatos centras pagal daugelį tradicijų. Mahaprasad – tai šventyklos virtuvėje su meile ir mantrų skambesiu ruoštas maistas, kurį ragausime – jis laikomas palaiminimu, ne vien patiekalu.

Gundicha šventykla - tai vieta, į kurią per garsųjį Ratha Yatra festivalį vežamos Džaganato dievybės.Čia sklinda ramesnė, švelnesnė energija, o šventykla pasitinka it užmiesčio vasarnamis, kuriame ilsisi dievas po metų darbų.

– Lokanath šventykla - Šivos buveinė po žeme. Viena seniausių šventyklų Puryje, kur sakoma, kad Šiva pats atvyko apsaugoti Džaganato šventyklos. Lokanath šventykla įdomi tuo, kad jos lingamas nuolat panardintas po vandeniu, o tai suteikia vietai nepaprastai švarią, ramią ir gilią energetiką.

– Keliausime Viešpaties Čaitanjos Mahaprabhu pėdsakais. Aplankysime Gambhira, kur jis meditavo, ir Haridaso Thakur šventyklą, - vietas, kuriose tvyro gyva bhakti ugnis.

– Saulės šventykla Konarake (UNESCO paveldas). Tai vienas įspūdingiausių architektūrinių Indijos stebuklų – šventykla vežime, traukiama akmeninių arklių, skirta Saulės dievui Surjai.

– Meditacijos prie Markandeya Tirtha – ramus tvenkinys, susijęs su Markandėja rši. Sakoma, kad Markandėja rši – vienas iš nemirtingųjų, ilgaamžis išminčius, – ilgai gyveno šioje vietoje, atlikdamas atgailą, giedodamas mantras ir medituodamas. Jo vardas siejamas su ištikimybe, dievo atsidavimu ir narsa, nes jis dar būdamas berniuku stojo į dvasinį kelią ir susidūrė net su pačiu Mirties dievu – Jamu.

– ISKCON vakarinės apeigos

– Satsangai ir poilsis paplūdimyje

* RADŽASTANAS – vienas įspūdingiausių Indijos regionų, karalių ir legendų kraštas, garsėjantis savo karališkomis tvirtovėmis, spalvingomis tradicijomis ir dykumų peizažais.

Čia viskas alsuoja galia, drąsa, grožiu ir didybe – nuo auksinių tvirtovių iki dykumų saulės, nuo rūmų kupolų iki spalvingų turgų, kur pameti laiko nuovoką tarp šilkų, smilkalų ir rankų darbo papuošalų.

Štai svarbiausi objektai, kuriuos verta aplankyti Radžastane:

– City Palace – vieni didžiausių karališkų rūmų Indijoje. Čia pasinersime į maharadžų pasaulį: kiemai, vartai, freskos, muziejai ir – jei norėsime – net privačios apartamentų erdvės, kur dar juntamas karalių kvėpavimas.

Netoliese – Jantar Mantar: viena įdomiausių vietų pasaulyje, kur senoviniai akmeniniai įrenginiai iki šiol tiksliai matuoja laiką, planetas ir žvaigždes.

– Johari & Bapu Bazaar. Johari Bazaar garsėja papuošalais, auksu, akmenimis. Bapu Bazaar – tekstile, šilkais, odos dirbiniais, suvenyrais.

– Amber fortas – tvirtovė ant kalvos. Iš tolo Amber fortas atrodo kaip miestas debesyse. Kai įžengiame pro jo vartus, patenkame į zenanos kiemus, veidrodžių sales (Sheesh Mahal), ginklų ekspozicijas ir paslėptas galerijas.

– Pakeliui sustosime prie Jal Mahal – vandens rūmų vidury ežero.

Nahargarh ir Jaigarh fortai su miesto panorama. Iš Nahargarh forto atsiveria visa miesto panorama, galima aplankyti mažai žinomą, bet gražią Baori (laiptinį šulinį). O Jaigarh tvirtovėje saugoma pasaulyje didžiausia patranka „Jaivana“.

– Beždžionių šventykla – Galtaji. Tai viena paslaptingiausių ir gyviausių vietų visame Radžastane. Norint pasiekti šventyklą, reikės kiek pakilti į kalną

– Sisodia Rani sodai - įrengti maharadžos savo žmonai, šie sodai – žali, simetriški, puošti freskomis ir terasomis.

– Jagdish šventykla yra viena garsiausių Radžastano hinduistinių šventyklų, pastatyta dar XVII a.Ji skirta Viešpačiui Višnu. Šventyklos fasadas – tai tikras akmeninis nėrinys, kuriame susipina gėlių motyvai, šokėjų figūros, dievybių atvaizdai ir mitologinės scenos.

– Kelionė pas Bhrigu Muni palikuonį – susitikimas su likimu, nes galėsite sužinoti savo ateitį, kuri buvo užrašyta Visatos sukūrimo pradžioje. Vienas paslaptingiausių mūsų kelionės momentų – tai apsilankymas pas garsiojo išminčiaus Bhrigu Muni palikuonį–astrologą.

Bhrigu buvo vienas iš sapta rši – septynių išminčių – ir paliko po savęs senovinius rankraščius, kuriuose įrašyti visų žmonių likimai. Pas šį astrologą žmonės atvyksta iš viso pasaulio – ne ieškoti ateities pranašysčių, o gauti priminimą apie savo kelią. – Laisvas laikas pasimėgauti kultūra ir skoniu

* VRINDAVANAS ir GOVARDHANAS – Krišnos vaikystės žemė

Vrindavanas – tai vieta, kur, pagal tradiciją, vaikystėje ir jaunystėje gyveno Krišna. Sakoma, kad tai Dvasinis pasaulis mūsų Žemėje. Jeigu žmogus išbūna tris paras Vrindavane, tai jis grįš į dvasinį pasaulį.

Tai vienas svarbiausių dvasinių centrų Indijoje, turintis gilią istoriją ir gyvą kasdienę praktiką. Miestas išsiskiria šimtais šventyklų, rytiniais ir vakariniais kirtanais (giedojimais), meditacijos vietomis ir senoviniais tvenkiniais, kurie mena tūkstantmečius.

Štai ką patirsime Vrindavane:

– Krišnos ir Balaramo šventykla (ISKCON) – viena pagrindinių ir gyviausių Vrindavano šventyklų, kur kasdien vyksta giedojimai, apeigos ir vakarinės arati. Galėsime tiesiog būti, stebėti arba įsitraukti.

– Parikrama – apeisime aplink Vrindavano šventas vietas. Tai ramus rytinis 10 km ėjimas aplink miestą, vedantis pro svarbias šventyklas, tvenkinius ir medžius, kurie laikomi šventais. Einama basomis, lėtai, su pagarba ir intencija.

– Govardhano kalno apėjimas (parikrama) – viena reikšmingiausių šventų kelionių aplink Govardhano kalvą (~22 km), su sustojimais svarbiose vietose. Tai – gilios tylos, vidinio klausymo ir susitikimo su savimi laikas.

– Maudynės šventoje Jamunos upėje – ryte ar vakare galėsime maudytis arba tiesiog pabūti prie šios upės, kurioje, pagal tradiciją, maudėsi pats Krišna ir Radha. Tai simbolinis apsivalymas – vanduo čia laikomas šventu.

– Kelionė į Mathurą ir Gokulą – vietas, kur, pagal tradiciją, gimė ir augo Krišna. Lankysime gimimo vietą (Janmabhumi), vaikystės kiemus, nedideles, bet reikšmingas šventyklas, kur išlikusi autentiška atmosfera.

– Susitikimas su keturioliktos kartos ajurvedos gydytoju Sanjay Goswami Mishra – tai ne tik sveikatos patikra, bet ir pažintis su senąja ajurvedos tradicija, perduodama iš kartos į kartą.

– Laisvas laikas miestelyje – Vrindavanas turi ypatingą atmosferą: siauras gatveles, mažus turgelius, vietines saldumynų krautuvėles, šventyklėles kiekviename kampe. Čia galėsime tiesiog pabūti, stebėti ir pajusti miestelio ritmą.

– Kirtanai, vakarinės apeigos, bendros meditacijos – kasdienės veiklos, prie kurių norint galima prisijungti. Viskas vyksta natūraliai – niekas neverčia, bet kviečia.

– Mathura yra viena seniausių Indijos miestų ir viena iš septynių švenčiausių hinduizmo vietų. Pagal tradiciją, čia gimė dievas Krišna. Aplankysime Janmabhumi – Krišnos gimimo vietą. Tai pagrindinis objektas Mathuroje – šventykla ir archeologinė vieta toje vietoje, kur, kaip manoma, gimė Krišna. Atmosfera čia ypatinga – daug maldų, giedojimų ir vietinių lankytojų.

– Tadžmahalas – vienas žinomiausių pastatų pasaulyje ir UNESCO paveldo objektas. Tai mauzoliejus, pastatytas mogolų imperatoriaus Šah Džahano žmonai Mumtaz Mahal. Baltas marmuras, simetrija ir ramybė. Tadžmahalas įspūdingas ne tik savo išvaizda, bet ir tuo, kaip jis veikia žmogų – jame tiesiog norisi patylėti, pabūti. Nors tai turistinė vieta, jausmas – ramus.

– Lakšmės šventykla – šviesos, gausos ir moteriškos energijos vieta. Ši šventykla skirta deivei Lakšmei, kuri simbolizuoja vidinę ir išorinę gausą, šviesą, harmoniją. Šioje šventykloje už paaukojimą galima mainais gauti pinigus ir sėkmę pritraukiantį talismaną.

Pastaba: kelionės programa gali minimaliai pasikoreguoti dėl kelionės metu kilusių aplinkybių.

KODĖL ŠI KELIONĖ YPATINGA?

✓ Patyrę vedliai

✓ Gyva Indijos dvasinė patirtis, ne turizmas

✓ Saugumas ir aiškumas kiekviename žingsnyje

✓ Individualus dėmesys: ir dvasinei kelionei, ir emocinei savijautai

✓ Transformacija, kurios nepamirši niekada ir pradėsi gyvenimą iš naujo

KELIONĖS DETALĖS

Data: 2025 m. lapkričio 17 – gruodžio 1 d.

Kaina: 1800 eur.

Avansas: 800 eur. (avansas negrąžinamas, nes jį panaudojame įvairioms vietų rezervacijoms Indijoje)

Avansui pervesti:

https://tickets.paysera.com/lt/event/piligrimine-kelione-i-indija

Į kainą įskaičiuota:

– visa programa,

– apgyvendinimas,

– maitinimas du kartus per dieną,

– transportas Indijoje,

– šventyklų ir objektų lankymas,

– Anantaros ir Astos vedimas, satsangai, praktikos.

Neįskaičiuota:

✈ Skrydis į Indiją, vidiniai skrydžiai, vizos, draudimas – savarankiškai (padedame rasti geriausią variantą)

Kviečiame į kelionę, kuri gali pakeisti tavo gyvenimą!